DC_10

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY PRO POMOC PŘI ÚKLIDU PŘÍRODY V PARDUBICÍCH

V sobotu 6. dubna 2024 se v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko sejdou dobrovolníci na pardubickém Červeňáku, aby opět po zimě vyčistili tuto zajímavou přírodní lokalitu od odpadků.

Úklid bývalého vojenského újezdu pořádá už tradičně Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka se spolky Pestré Polabí a Trash Hero Hradec Králové. Letos se k pořadatelství přidává i Městský obvod Pardubice IV, na jehož území se Červeňák nachází. Sesbírá se zde vždy během pár hodin několik tun odpadu. Uleví se nejen přírodě, ale místo se zvelebí i pro ty, kdo sem chodí na vycházky či sportovat. Usnadní se tak zároveň další práce na podporu druhové rozmanitosti jako je sečení zdejších luk, výřezy náletů v bývalém sadu či obnově mokřadů, jež v této lokalitě provádí celoročně právě spolek Pestré Polabí.

Akce startuje v 9:00 na křižovatce cest za mostem Zeleňák. Na dobrovolníky čekají kromě dobrého pocitu z užitečné práce i drobné odměny a svačina, kterou pro ně zajistí Městský obvod Pardubice IV.

‼️ Pro zdárnou organizaci akce je potřeba se předem zaregistrovat prostřednictvím online formuláře: https://forms.gle/Yx2ZE8CZ5Kmh7w157

🙏🏻 Budeme moc rádi za sdílení FB události: https://fb.me/e/4jDgeeJns


Požadujeme:

  • spolehlivost, zodpovědnost;
  • kladný vztah k přírodě;
  • komunikace s koordinátorem dobrovolníků a pracovníkem přijímající organizace. 


Nabízíme:

  • proškolení o dobrovolnické činnosti a k výkonu aktivity;
  • potvrzení o dobrovolnictví (praxe pro účely studia nebo uplatnění na trhu práce) a výstupní hodnocení spolupráce;
  • pojištění dobrovolníka Dobrovolnickým centrem KONEP v rámci smlouvy o dobrovolnické službě;
  • dobrý pocit z odvedené práce 🙂