uvod_DOBRO

Na letošní 29. listopad připadá oslava dne dárcovství a dobrých skutků – Giving Tuesday. Ta se koná po celém světě již od roku 2012, v Česku pak od roku 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Miliony lidí se ten den vždy spojí, aby podpořily aktivity, kterým věří, a společenství, v nichž žijí. Loni se v České republice díky 224 zaregistrovaným výzvám podařilo na dobročinné projekty vybrat více než 95 milionů korun, což představuje dosavadní rekord.

V rámci letošního Giving Tuesday jsme oprášili náš nápad z minulých let a opět si pro vánoční čas připravili výzvu hledáme kouskyDOBRA. Nejedná se o žádný ambiciózní projekt ani charitativní akci, naší snahou je pouze dostat kousek dobra mezi každého z nás a třeba tak nalézt i další nové dobrovolníky.

Tak neváhejte a pojďte do toho s námi. Každý dobrý skutek se počítá! Těšíme se na vaše počiny, příběhy, komentáře nebo třeba jen fotky, na kterých je dobro zachyceno. Sdílejte s hashtagem #kouskyDOBRA na sociálních sítích a pomozte šířit tuto myšlenku dál. A pro inspiraci si můžete každý prosincový den otevřít okénko našeho adventního DOBROkalendáře.

Pokud se o svůj dobrý skutek podělíte pomocí hashtagu, komentáře na našich sociálních sítích nebo zasláním na e-mail dobro@konep.cz, budete odměněni malým dárečkem. 🙂 

Přejeme všem klidné Vánoce a nový rok plný zdraví i naděje. A hlavně nezapomínejme, že kousky dobra je třeba hledat v kterékoliv době, nejen v té předvánoční.